Oczar wirginijski działanie

Oczar wirginijski (Hamamelis virginiana) – gatunek krzewu lub drzewa z rodziny oczarowatych. Kopia Podobne Ocena: - ‎opinii O oczarze wirginijskim zaczęło być w Polsce głośno parę lat temu. W Internecie zawrzało na wieść o tym, jak cudowne właściwości ma ta roślina. Szczególnie ochoczo została przyjęta przez branżę kosmetyczną.


Oczar stał się składnikiem wielu kosmetyków do cery problematycznej: naczynkowej i trądzikowej. Obecnie, badania naukowe potwierdziły właściwości oczaru.

Jest silnym środkiem o działaniu ściągającym, przeciwkrwotocznym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym. Stosuje się go w nalewkach i wyciągach na alkoholu, do wewnątrz i na zewnątrz. Przyjmowane do wewnątrz w niewielkim stężeniu . Wykorzystuje się liście oczaru, z których powstają kremy, toniki czy maści.


W przemyśle wykorzystuje się korę oraz liście hamamelisu, z których powstają ekstrak. Regularne stosowanie kosmetyków z oczarem wirginijskim redukuje trądzik i zapobiega tworzeniu się nowych wyprysków. Składnik ten działa ściągająco, przeciwzapalnie i ogranicza produkcję sebum przez skórę.


Poza tym jest delikatny dla cery i nie powoduje powstawania podrażnień. W jakiej formie najlepiej go .

Redukcja opuchlizny pod. Kopia Podobne 100 zł Ekstrakt wodno-glicerynowy z Oczaru wirginijskiego doskonale wpływa na skórę zanieczyszczoną, o zatkanych porach, problematyczną, ograniczając znacznie wydzielanie łoju, normalizując. Uszczelnia i wzmacnia naczynia włosowate. Ma silne działanie ściągające.


Jest szczególnie polecany do pielęgnacji cery . Obecnie coraz więcej się o nim mówi i wykorzystuje się go w ziołolecznictwie - zwłaszcza przy problemach ze skórą. Garbnikom właśnie przypisujemy działanie ściągające, antyzapalne oraz hemostatyczne tej rośliny. Surowcem farmaceutycznym są kora oraz liście oczaru.


W składzie wyciągu z kory i liści oczaru znajdują się garbniki, flawonoidy, saponiny, kwasy (galusowy i elagowy), oraz leukoantocyjanidy. Po pierwsze, oczar wirginijski jest surowcem o właściwościach. Działanie powyższych związków jest wielokierunkowe. Przybyli z Europy osadnicy nazywali go nawet Złotem Indian.


Wodno-glicerynowy wyciąg z liści oczaru wirginijskiego (Hamamelis virginiana) polecany jest do zastosowania w kosmetykach antyseptycznych ( przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe działanie tanin) oraz wzmacniających naczynia krwionośne. Zalecany do zastosowania w produktach do pielęgnacji cery wrażliwej, j, . W rzeczywistości jednak, Zioła. Z jednej strony hamuje krwawienie w przypadku ran otwartych, a z drugiej działa antyseptycznie na zmieniona chorobowo skórę. Doskonale oczyszcza i odświeża . Liście Oczaru wirginijskiego są wartościowym surowcem zielarskim, szeroko wykorzystywanym w kosmetologii.


W postaci wyciągów, coraz częściej stanowią składnik własnoręcznie robionych kosmetyków – kremów, maseczek, mydeł czy toników.

Preparaty zawierające wyciąg oczarowy działają ujędrniająco na skórę, poprawiają jej koloryt, uszczelniają naczynia krwionośne, a także zmniejszają wydzielanie potu i łoju. Woda oczarowa (destylat z liści i gałązek oczaru wirginijskiego ) powszechnie wykorzystywana jest do przemywania twarzy, nadaje jej świeży wygląd . Do najważniejszych właściwości oczaru wirginijskiego zaliczyć należy silne działanie ściągające, przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Zapraszamy po więcej informacji! W kosmetyce silne działanie ściągające oczaru wykorzystano przede wszystkim do pielęgnacji cery zanieczyszczonej o zatkanych porach. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej.


Jest uprawiany w wielu krajach Europy i Azji. Ze względu na to, że pomaga uszczelnić i wzmocnić naczynia krwionośne, jest niezastąpiony w pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej oraz dotkniętej trądzikiem . Przy leczeniu niektórych odmian trądziku świetnie sprawdzają się proste, naturalne metody. Jeśli bezskutecznie walczysz z pryszczami, być może warto wypróbować antybakteryjne, przeciwzapalne rośliny?


Jedną z nich, której działanie zostało udowodnione naukowo, jest oczar wirginijski. Krzew ten pochodzi z Ameryki . Mój problem to zapalenie mieszków włosowych, które praktycznie uniemożliwia depilację oraz liczne trudnogojące się otarcia i podrażnienia) Czy i jak ten składnik .

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić brykiet z trocin

Furadan cena

Rośliny balkonowe zwisające zielone