Pestki słonecznika
E - są jednym z bogatszych źródeł tej witaminy. Nasiona słonecznika mają jeszcze inne wyjątkowe właściwości - są skarbnicą fitosteroli, które obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz chronią przed chorobami . Lubisz chrupać pestki słonecznika ? To dobrze, bo sięgając po nie, zapewniasz sobie dawkę wartościowego białka oraz witamin i minerałów. Pestki słonecznika nadają się jako dodatek do musli, ciastek czy domowego pieczywa - warto wzbogacić nimi ulubione receptury.
Komu szczególnie są polecane? Ze względów odżywczych i zdrowotnych zaleca spożywać się nieprażone ziarna ( pestki ) słonecznika , a więc świeże, co najwyżej naturalnie podsuszone. Niestety zdecydowana większość paczkowanych i kupowanych luzem ziaren jest prażonych.
Jeżeli zależy komuś na spożywaniu nieprażonych ziaren . Jednak zdarza się, że zbyt częste jedzenie pestek słonecznika nie wpływa korzystnie na nasze zd. Najbardziej znane są z wysokiej zawartości witaminy E, która jest nazywana witaminą płodności gdyż ma wpływ na jej utrzymanie. Jakie jeszcze mikroelementy istotne dla prawidłowego funkcjonowania zawierają pestki słonecznika.
Te niepozorne ziarenka są źródłem wielu cennych substancji o potężnym działaniu. Zawierają witaminę E Witamina E. Nasiona, które można przechowywać, najlepiej mieć stale w zapasie i korzystać z nich na zmianę codziennie. Najcenniejsze jest jedzenie nasion na surowo. Bardzo wartościowe jest także wcześniejsze namoczenie niektórych nasion ( pestki dyni, słonecznika , nasiona sezamu). Najwygodniej jest zalać je . Można też kupić wyłuskane ziarna, ale lepiej wyłuskiwać je samodzielnie bezpośrednio przed zjedzeniem, nie tracąc po drodze cennych witamin i substancji odżywczych, których słonecznik zawiera bez liku.
Na przykła wapń zawarty w pestkach słonecznika wzmacnia kości i zęby, chroni serce, łagodzi objawy alergii. Na słoneczniku poznali się już Inkowie, którzy uprawiali tę roślinę. Obecnie wykorzystuje się ją prawie w całości w celach leczniczych. Najbardziej cenne są jednak pestki słonecznika - twierdzi Hanna Sarnecka, znawczymi medycyny naturalnej. Pestki żółtych kwiatów są tłuste i dlatego mają sporo kalorii.
Jednak właśnie w tłuszczach tkwi sekret ich dobroczynnego wpływu na organizm. To wielonasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne, a organizm nie potrafi ich sam wytworzyć. Dlatego musimy mu ich dostarczyć wraz z jedzeniem.
Zdrowie zaklęte w ziarnach – pestki dyni, słonecznik , sezam i siemię lniane marki KRESTO. Jesień zbliża się wielkimi krokami. W pierwszej kolejności powinniśmy zmodyfikować nieco nawyki żywieniowe – bliżej przyjrzeć się temu, co jemy, dodać do . Warto przygotować organizm na nadchodzącą zmianę aury. Wielu z nas po słonecznik sięga jedynie latem, kiedy rośnie w ogrodach, na działkach i można go kupić niemal w każdym sklepie spożywczym.
Rytuał łuskania ziarenek i ich ciekawy smak, sprawiają, że wpadamy w swego rodzaju trans i nie możemy przestać jeść. Zimą słonecznik często idzie w . Słonecznik czarny gruby w wariantach detalicznych i hurtowych w BadaPak. Szukasz zdrowej i smacznej przekąski? Sięgnij po pestki słonecznika. Dzięki magnezowi i witaminom z grupy B wspomogą działanie układu nerwowego i koncentrację, zawarta w nich witamina E zadba o urodę, a wielonienasycone kwasy tłuszczowe, a miedź i kwas foliowy wesprą pracę układu . Daria: Zarówno nasiona słonecznika , jak i pestki dyni zawierają dużo cennych składników odżywczych.
Gdy spojrzymy na makroskładniki (białko, tłuszcz, węglowodany) - to liczby kształtują się na zbliżonym poziomie. Jednak wchodząc głębiej, w mikroskładniki - możemy zauważyć już większe różnice.
Komentarze
Prześlij komentarz