Czego nie lubi kuna domowa

Lubi podbierać je z krzewów i niskich drzewek. O ile ogród wydaje się dla tego zwierzęcia atrakcyjny jako środowisko życia i źródło . W zimne dni kuna lubi wejść pod maskę, by ogrzać się przy ciepłym jeszcze silniku, a przy okazji przegryzie jakąś rurkę czy kabelek. Domowe sposoby na nic się nie zdały, a problem nasilił się, gdy zacząłem ją słyszeć nad głowę gdy kładłem się spać.


Kuny domowe mogą być bardzo pożyteczne, ale też mogą być nie lada problemem, o czym świadczą listy, które dostaję.

Mam nowy dom, w którym pojawiły się kuny. Staram się walczyć z nimi tak, aby zniechęcić zwierzątka do mieszkania pod dachem, pewnie gdzieś między ociepleniem a sufitem . Uroczy pyszczek i piękne, brązowo-szare futerko kuny domowej nie wystarczą, by zapewnić jej naszą sympatię, jeśli zwierzątko postanowi osiedlić się w pobliżu ogrodu lub na strychu domu, w którym mieszkamy. W krótkim czasie stanie się bowiem dla nas tak uciążliwe, że z pewnością bardzo szybko zapragniemy pozbyć . Kuna domowa potrafi przegryźć kable, uszkodzić instalację elektryczną, a nawet zniszczyć warstwę ocieplenia budynku robiąc w nim kanały komunikacyjne. Widziałem dach, na którym siedlisko zrobiło sobie 5–osobników kuny domowej.


Na początku nie chciałem wierzyć, że to one są autorami takiego . Zręcznie wdrapuje się na drzewa i wybiera jaja z ptasich gniaz ale nie jest w tym tak sprytna jak kuna leśna.

Bardzo lubi owoce i to właśnie one latem i jesienią . Poluje tylko w nocy, naj-chętniej sama . Warto pamiętać o zasadzie, że nie złapiemy kuny jeżeli w pułapce będzie siedział już złapany kot, gdyż pułapki na kuny sprawdzają się też bardzo dobrze jako pulapki do łapania kotów. Najlepszą przynętą jest surowe jajko w całości od kury domowej jeszcze z zapachem kurnika, zimą gdy jajko może zamarznąć warto . Pewnie piszesz o kunie domowej - to ona gości w zabudowaniach ludzkich kuna lesna unika kontaktu z nami. Pewnie nie będzie to dla Ciebie pocieszeniem bo kuna domowa jest pod ochroną gatunkową.


Ale kuny nie lubią towarzystwa, może zachęci sie do przeprowadzki. Ja na kune polowałem roku, zaznaczam że jest to kuna domowa a nie leśna. Bo skoro u sąsiadki też są, to ciekawe czy one jakoś poddaszem się nie przemieszczają (są to domki szeregowe).


Babka w sklepie powiedziała, że one lubią w wacie szklanej sobie domki robić. Sam sobie zamontujesz taki pastuch. Pozwól mężczyźnie się wykazać. Hej, a jaki jest koszt zabezpieczenia. Najważniejsze by wiedzieć z czego zbudowany jest dom, dobrać izolatory i już.


Może więc lepiej zamiast płacić po latach męczarni dziesiątki tysięcy za naprawy dachu czy stosować nieskuteczne metody łapania czy tępienia zwierzaków, może najpierw warto dokonać drobnych napraw w podbitce i jej. Pod dach przychodzi tylko kuna domowa , nie spotkałem jej tropów poza terenem zabudowanym. Pogryziona instalacja i deski, nieprzyjemny zapach i nocne hałasowanie – to efekt buszowania na strychu kuny domowej.

Gdybym nie widział, to bym nie uwierzył – mówi SUPERDEKARZ, Andrzej Bylski właściciel firmy Usługi Ogólnobudowlane w Koszalinie. Kuna domowa zresztą jak łaska i tchórz to takie szkodniki co zawsze raz na jakiś czas się odnawia. Nie ma tak, że złapiesz wywieziesz i do końca życia spokój. Ja mieszkam pod lasem i tych robaków łapie kilka w roku, oczywiście od szkód się nie ustrzegę bo jak się pojawi to albo w sidło wpadnie albo do . Nie jest tak dużym zagrożeniem jak kuna domowa z racji tego, że nie lubi ludzi oraz nie zasiedla gospodarstw domowych. Spotkać ją można natomiast.


Istnieją też domowe metody na zwalczanie kun np. Jednak w większości przypadków . Oprócz kuny domowej w Polsce występuje też kuna leśna, czyli tumak. Tam właśnie można znaleźć wałeczkowate odchody albo resztki jajek lub piór, czyli kuniej uczty. Kuny nie lubią miejsc, gdzie nie ma zakamarków i gdzie na dzień nie mogłyby się schować. Kuna domowa (kamionka) jest bardzo podobna do kuny leśnej (tumaka), jednakże odrobinę od niej mniejsza.


Wyrządzają wiele szkód w przydomowych gospodarstwach, nawiedzając hodowle gołębi, bażantów czy kur. Kuny generalnie nie lubią intensywnych zapachów oraz hałasu. Zobacz jak upewnić się czy masz do czynienia właśnie z kuną oraz jak pozbyć się kuny z ogrodu, zanim ta wyrządzi poważne szkody! Jeżeli zauważymy w ogrodzie kunę leśną, nie powinniśmy się przejmować, gdyż zwierzę to najprawdopodobniej szybko powróci do środowiska leśnego. Każdy więc chce się pozbyć kuny , ale nie jest to proste, bo jest inteligentna i przebiegła.


Jak wypłoszyć ze swojego domu dziką lokatorkę - kunę domową ? Istnieje wiele sposobów na wykurzenie kuny z domu. Niestety, musimy cię zmartwić.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić brykiet z trocin

Furadan cena

Forum miceforce