Sól na wilgoć w samochodzie
Jak pozbyć się wilgoci z wnętrza samochodu ? Nieświeży zapach po otwarciu drzwi w samochodzie uderza w nos. Przyczyną tego zapachu najczęściej jest wilgoć. Aromatyzowane odświeżacze powietrza rzadko bądź wcale nie eliminuję jego przyczyny. Oto prosty sposób, jak pozbyć się wilgoci , .
Parujące szyby i nieprzyjemna woń w samochodzie to objawy nadmiaru wilgoci w jego wnętrzu. Rada numer jeden: posprzątać! Nie powstają żadne zapachy, i poza brakiem zaparowanych szyb rano zyskujemy też brak zapachu wilgoci w samochodzie , który lubi wsiąkać w materiałowe tapicerki i generować z czasem niepowtarzalną aurę. Gdy przetrzymamy jeden „wkład” soli bardzo długo, zamieni się on w solankę.
Taki pochłaniacz wilgoci możemy również wykonać samodzielnie metodą domową. Wystarczy, iż w płócienne woreczki nasypiemy soli i umieścimy je w nieprzeciekającej podstawce, tak aby skraplająca się solanka nie miała kontaktu z tapicerką i blachą samochodu. Efekt będzie równie dobry jak po zastosowaniu.
Możesz sobie pochłaniacz wilgoci zamontować, ja taki mam, ale jeżdżę z nim odkąd mam samochód więc ciężko powiedzieć czy on coś daje :p.
Widząc na ulicach samochody z kompletnie zaparowanymi szybami zastanawiam się jak ich kierowcy mogą być tak nieodpowiedzialni. Zaparowane szyby to brak możliwości prawidłowej oceny sytuacji na drodze a stąd już bardzo blisko do kolizji lub nawet wypadku. A wystarczy odrobina zastanowienia i . Co zrobić kiedy w samochodzie robi się.
Jak walczyć z wilgocią i co grozi nam za zaparowane. Jeśli macie wilgoć wewnątrz samochodu , macie problem z zaparowanymi szybami i bardzo was to wkurza, to czmychajcie do zoologicznego. Dandris ja kiedyś za gówniarza myślałem, że jest to dodatkowa sól do orzeszków w których znalazłem to cudo bo było podobnie rozdrobnione a nie w takich kulkach jak na . Walkę z wilgocią w samochodzie powinniśmy zacząć od kilkugodzinnego przewietrzenia pojazdu w ciepłym miejscu oraz dokładnego posprzątania kabiny pasażerskiej. Dla utrzymania pojazdu w dobrym stanie istotne jest regularne czyszczenie jego wnętrza, zwłaszcza po sezonie zimowym, kiedy to do samochodu trafiają śnieg i błoto, a wraz z nimi sól , piasek oraz różne związki chemiczne. Ich obecność w pojeździe pogarsza warunki podróży.
Wynikiem zawilgoconego . Ryż to dobry pochłaniacz wilgoci. Kiedyś robiłem tak: woreczek ryżu w samochodzie , po dniach do domu, wysuszyć na kaloryferze. Suchy ryż jeszcze lepiej chłonął wilgoć.
Wada: po jakimś czasie pachnie tak jak podczas gotowania ryżu. Pochłania wilgoć też papier - można podłożyć gazety pod . Sól , ryż i… żwirek do kociej kuwety – walka z wilgocią w samochodzie.
Niektórzy kierowcy wykorzystują do walki z utrzymującą się w samochodzie wilgocią sypkie artykuły, które charakteryzują się dobrym wchłanianiem czy wiązaniem wody. Sól wyciąga wilgoć z powietrza w samochodzie , codziennie zabieram ją po nocy do domu, na chwilę do mikrofali, grzeje się, odparowuje i znów do auta. Przy okazji - nie polecam . Sól należy zawinąć w jedną warstwę gazy i umieścić w miejscach, w których występuje duża wilgoć.
Kiedy sól się rozpuści, należy ją wymienić. Innym domowym sposobem na wilgoć jest zwykła kreda do pisania. Przez wilgoć w aucie parują, a potem od środka zamarzają szyby. Problem da się rozwiązać – twierdzą mechanicy samochodowi i zawodowi kierowcy.
Jeśli sól dostanie się do tapicerki, działać będzie na odwrót: zatrzyma wilgoć i przyspieszy proces korozji. Pewnie większość z was ma podobny problem w tym okresie a może ktoś ma rozwiązanie - jak pozbyć się wilgoci z samochodu i ciągle. Niezależnie od tego jakim autem jeździmy, walka z wiecznie zaparowanymi szybami i nieprzyjemnym zapachem we wnętrzu auta, była zapewne naszym udziałem na jakimś etapie naszej motoryzacyjnej przygody. Wilgoć w aucie bywa dla jego użytkowników prawdziwą zmorą! Walka skuteczna to zawsze w pierwszej . Buty po deszczu, wilgotne włosy, ośnieżone ubrania – to wszystko powoduje, że zostawiamy w samochodzie mokre ślady.
Wilgoć odkłada się w naszym aucie na różne sposoby przez cały rok. Jak sobie z nią poradzić, aby podróżowanie nie było dla nas traumą?
Komentarze
Prześlij komentarz