Kiełki brokuła z czym jeść
Na wiosnę wszystko budzi się do życia, nasionka kiełkują – nasz organizm również potrzebuje odnowy. Dobre samopoczucie i wygląd zapewnią nam świeże i kolorowe warzywa, a także kiełki : rzodkiewki, brokuła czy soczewicy. Warto więc, aby nasze posiłki, wzbogacone były właśnie w pyszne i wręcz nieprzyzwoicie . Można wyhodować je z różnych nasion, m. Kiełki mają bardzo wiele cennych walorów, zarówno odżywczych, jak i zdrowotnych.
Spożywanie ich zaleca się niemal każdemu, także dzieciom i osobom starszym. Zakupiłam już nasionka, zaczęłam hodowlę, ale nie mam pojęcia z czym je jeść , czy np. Po upływie dwóch miesięcy test na obecność H. HpSA) wykazał, że liczba komórek bakterii u pacjentów jedzących kiełki brokuła zmniejszyła się o ponad proc. Taka hodowla to nic skomplikowanego, poza tym mamy gwarancję, że kiełki będą świeże, czyste i takie, jakie chcemy. Zacząć należy od zakupu nasion.
To jak wykorzystać kiełki zależy od ich smaku. Słodkie kiełki wykorzystujemy do sałatek pikantnych i słodkich.
Kiełki ze strączkowych mają orzechowy , łagodny oraz słodkawy smak. Dodajemy je do farszów, zup, dań z ziemniaków, makaronu i ryżu. Kiełki z soczewicy dodajemy do potraw z grzybów, kiełki.
Wspomagają działanie układu odpornościowego i nerwowego, a także mają właściwości przeciwnowotworowe. Są delikatne w smaku, trochę przypominają mi kiełki lucerny i bardzo je lubię. Jak kiełkować nasiona kapusty? Podobnie jak nasiona jarmużu, w słoiku, przez 4-dni. Jednak należy pamiętać, że na niektórych kiełkach np.
Kiełki brokuła (Brassica) zawierają bardzo duże ilości sulfofranu, dzięki czemu wykazują silne działanie przeciwnowotworowe. Wskazówki dotyczące hodowli. Czas kiełkowania: 4-dni. Zalecana metoda hodowli: słoik, kiełkownica. Jak już wspominałam działanie kiełków brokuł jest znacznie silniejsze od działania dojrzałych brokuł, przez co możemy zjeść ich znacznie mniej objętościowo ażeby uzyskać pożądany efekt.
Na szczególną uwagę zasługują kiełki brokuła , którym przypisuje się działanie przeciwnowotworowe. Sprawdź koniecznie, dlaczego warto włączyć je do codziennego jadłospisu! Być może nie raz widziałeś na półkach sklepowych, w dziale z warzywami, małe opakowania, wypełnione po brzegi kiełkami.
Kiełki to prawdziwa bomba witaminowa, a do tego smaczna.
Najczęściej powinny być używane na surowo, aby zachować jak najwięcej cennych składników i właściwości. Równie dobrze znajdują zastosowanie w sokach czy jako dodatek do warzywnego jogurtu lub kefiru. Spróbuj przyrządzając sok pomidorowy lub marchwiowy dorzucić garść kiełków lucerny do . Kiełki brokułu , lucerny czy rzodkiewki podawaj jako dodatek do kanapek, sałatek, pieczeni czy pasztetów! Zobaczcie, jak przygotować w domowej kuchni kolorowe, fantazyjne dania z kiełkami dla całej rodziny.
Do dekoracji możesz użyć kiełki rzodkiewki lub inne- fasoli lub brokułów. Te ostatnie nie są może tak smaczne jak inne, ale za to mają . W którym momencie (wielkość) są gotowe do spożycia a kiedy już nie? Sekretem życia jest szczerość i uczciwość w związkach. Jeżeli potrafisz to udawać, jesteś. Do tego w kiełkach, szczególnie w marketowych kiełkach lucerny i niektórych kiełkach strączków, znajdują się śladowe ilości lathyrogenu, toksyny wywołującej paraliż nóg.
Naukowcy sprawdzili ile trzeba zjeść brokułów, aby faktycznie działały antynowotworowo. Kiełków żółtej soi, ciecierzycy (zwanej również włoskim grochem) i fasoli adzikuki nie wolno jeść na surowo. Bez trudu można natomiast wyhodować kiełki pszenicy, jęczmienia, żyta i owsa, wszystkich roślin strączkowych, lucerny , rzodkwi, rzeżuchy, słonecznika i dyni, .
Komentarze
Prześlij komentarz