Kobylak jak zaparzyć

Przygotowanie naparu z kobylaka jest już proste, przygotowujemy wywar herbaciany dokładnie tak jak każdy inny napar z ziół. Wystarczy suszonych liści lub korzenia zalać wrzącą wodą, następnie całość przykrywamy i pozostawiamy na kilka minut aby nasz wywar się zaparzył. Jeśli przeszkadzają nam tzw. W stanach zapalnych przewodu pokarmowego, biegunkach i wymiotach możemy stosować napar z wysuszonego korzenia tej rośliny.


Dzięki delikatnemu działaniu ściągającemu, pomoże przy różnorakich dolegliwościach ze strony układu trawienia, wspomoże również wydzielanie żółci oraz kwasów. Szczaw lancetowaty ( kobylak ) – jak podawać?

Można dosłodzić do smaku, chociaż w czasie biegunki oraz podrażnienia . Kobylak to bliski krewny szczawiu zwyczajnego – składnika zup i chłodników. Nie ma jednak zastosowania kulinarnego, a lecznicze. Zawiera garbniki i żelazo, dzięki którym zapobiega biegunkom, stanom zapalnym oraz anemii.


Bardzo dobrze działa też na skórę. Korzeń kobylaka , znany jako szczaw . Do czego przyda nam sie Kobylak gdy nie bedzie aptek i lekarstw ? Będąc w Krośnie odwiedziłem sklep herbaciano-kawowy przy Placu Konstytucji Maja.

Zaopatrzyłem się tam w rozmaite przyprawy i drożdże winiarskie, których wybór był spory. Kupiłem tam również Kobylak – korzeń Herbapol Kraków, zł za opak. Oczywiście producent nie może opisać na . Kobylaka polecany jest przede wszystkim w zatruciach pokarmowych, biegunkach na tle infekcyjnym oraz spowodowanych zaburzeniami przemiany materii.


Według literatury zielarskiej korzeń kobylaka może być stosowany przy problemach z przewodem pokarmowym - szczególnie przy biegunkach. Po jakimś czasie przyjechał z miasta znajomy jej rodziców i dziwił się: przecież mieszkacie na wsi, więc macie wspaniały lek w pobliżu, w dodatku bezpłatny. Dowiedziała się od niego że te kasze z kobylaka zbierać, parzyć i pić i pokazała z daleka na dziki szczaw owocujący przy drodze. Chodząc po łące pewnie nie raz się natknęliście na wysokie Coś zagradzające najkrótszą i najłatwiejsza drogę do waszego celu.


Chropowate i sypiące się Coś, nieprzyjemnie atakujące nogi nieuważnego wędrowca. Tym Cosiem jest Kobylak. W trakcie internetowej kwerendy okazało się, że Kobylak to . Na problemy z układem trawiennym, takie jak biegunka, warto zastosować sprawdzone sposoby naszych prababć i sięgnąć po korzeń kobylaka i suszone. Przygotowanie herbatki z suszonych czarnych jagód jest bardzo proste - łyżeczkę owoców należy zalać szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem . Owoc to trójgraniasty, zaostrzony, lekko połyskujący, czerwony lub szarobrunatny orzeszek. Nasiona są jasnokremowe i trójkątne w przekroju.


Ich wspólna nazwa – kobylaki , dostarczają tej samej wartości surowca leczniczego co szczaw zwyczajny, hodowany w ogrodzie. Zioła korzeń kobylaka do kąpieli.

Sposób użycia: zawartość torebki zalać litrem wody. Warto chyba o nim poczytać. Jak miałam 4-lat miałam straszna biegunkę,nic nie pomagało. Znajoma babcia-zielarka poradziła ,żeby spróbować podać napar ze szczawiu.


Wyłączyć i pod przykryciem zaparzyć minut. Dzieciom można podawać szklanki dziennie co jakiś czas po łyżeczce ciepłego naparu (np. co minut) Kobylak jest gorzki , więc troszkę trzeba się z dziećmi. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Obok niego spotykane są inne gatunki głównie szczaw kędzierzawy oraz tępolistny.


Objęte są one wspólną nazwą kobylak i dostarczają surowca takiej samej . Surowiec znalazł również zastosowanie w homeopatii. Trzymiesięcznemu dziecku dawałam herbatkę z kobylaka z jednej łyżeczki od herbaty z niewielkim czubkiem na pół szklanki wody. Tą herbatkę podawałam w trzech porcjach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić brykiet z trocin

Forum miceforce

Furadan cena